Pizza na cienkim cieście- jak ją zrobić aby wyszła idealna

Kto by przypuszczał, że płaski placek z ziołami i oliwą, zrobi tak wielką furorę na całym świecie jako kultowy włoski przysmak. Pizza doczekała się własnego święta, choć jedzona jest chętnie niezależnie od daty i okoliczności. Za każdym razem może wyglądać i smakować inaczej – wszystko zależy od dodatków. Nie ważne czy ceni się ją w tradycyjnym wydaniu z sosem pomidorowym i mozzarellą, czy dodaje się mniej oczywiste smakołyki pokroju ananasa. Kluczem do sukcesu jest ciasto! Jak zrobić cienkie ciasto na pizzę, które oczarowuje chrupkością? Znamy tę tajemnicę i chętnie się nią podzielimy.



Jak w przypadku większości wypieków, należy pamiętać, by pracę zaczynać, gdy wszystkie składniki będą miały temperaturę pokojową. Dodatkową gwarancją udanego ciasta na pizzę jest przesianie mąki przez sito. Prosty manewr, ale niezwykle przydatny. Tradycyjnym serowym dodatkiem do pizzy jest mozzarella. Zwróćcie uwagę na jej skład i konsystencję. Jeśli zawiera za dużo wody, ułożenie jej plastrów na pizzy sprawi, że ciasto nie będzie chrupiące. Wybierając resztę dodatków, kierujcie się zasadą „mniej znaczy więcej”. Zbyt duża ilość sosu, warzyw, grzybów, owoców i wędlin spowoduje problemy z wypieczeniem pizzy. Wpłynie to również negatywnie na komfort samego jedzenia. Do zrobienia dobrego sosu pomidorowego wystarczą: pomidory (mogą być z puszki), sól, pieprz, czosnek i oregano. Jeśli często przygotowujecie domową pizzę, weźcie pod uwagę zaopatrzenie się w specjalny kamień do pieczenia. Ten prosty gadżet równomiernie rozprowadza ciepło i wchłania wilgoć z ciasta. Dla fanów cienkiej, chrupiącej pizzy to sprawy pierwszorzędne.



Jak zawijać tortije

  • Najprostszą metodą polecaną dla kuchennych nowicjuszy jest zwijanie w rulon. Nadzienie umieszczane jest z jednej strony tortilli, następnie całość zwija się w kierunku suchej strony.
  • Burrito to fantastyczne danie i uniwersalny sposób na to, jak zwinąć tortillę. Farsz ląduje na jednej połowie placka, ważne by zachować odstęp od jego krawędzi – około 2-3 centymetrów. W pierwszej kolejności zawija się dół, czyli pozostawioną wolną przestrzeń na krawędzi. Potem chwytamy boki i zawijamy je do środka. Tworząc apetyczne zawiniątko, nie trzeba się spieszyć – ważniejsze jest pilnowanie, by farsz nie wypłynął poza tortillę.
  • Popularność kebabów zaowocowała pojawianiem się pytań o to, jak zawijać wrapy. Nadzienie najlepiej umieścić na środku placka. Dolną część kładzie się na farszu, a następnie zwija się boki. Smaczna kieszonka gotowa!